Pianka do golenia w nowej roli. Nasi trzecioklasiści malują kolorowe desery lodowe

  • 2018-02-19
  • 10:10 - 10:55
Pianka do golenia w nowej roli. Nasi trzecioklasiści malują kolorowe desery lodowe

Dnia 19 lutego 2018r. Pani Beata Radzikowska, architekt wnętrz i znawczyni różnych form ekspresji artystycznej, poprowadziła ostatnie warsztaty plastyczne. Tym razem, głównymi odbiorcami oraz wykonawcami sztuki byli uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej w Hołubli.

Malowanie farbami to idealne zajęcie dla każdego dziecka. Szczerze mówiąc, to nie znamy milusińskiego, który nie lubiłby malować. Malować można farbami, wodą, a można też pianką do golenia, o czym przekonali się nasi słuchacze.

Po wejściu do klasy dzieci usłyszały ,,Dziś mam dla Was pomysł na własne farby z pianki do golenia!
Są one zaskakująco proste w wykonaniu, a do ich przygotowania potrzebujemy tylko trzech składników.”

Zrobienie takich farb to chwila, a satysfakcja ogromna, również dla starszych uczniów. Zabawa nimi dostarcza niezapomnianych wrażeń, angażuje zmysł dotyku, wzroku i powonienia.

Dzieci mocno się cieszyły już z samego procesu tworzenia takich farb, a malowanie to tylko wisienka na torcie. Zapraszamy do wspólnego tworzenia!

Do zrobienia farb potrzebujemy pianki do golenia, kleju w płynie oraz barwnika spożywczego. Do miseczki wyciskamy piankę do golenia, następnie dodajemy klej i odrobinę barwnika spożywczego. Dokładnie mieszamy i nasze farby gotowe. Malować możecie pędzelkami i rękami.